חימום תת רצפתי מים

חימום תת רצפתי מים

בתוך חימום תת רצפתי על מים זורמים בסדרת צינורות מתחת לרצפה. צינורות אלה מחוברים בדרך כלל לדוד מים או שניתן למצוא עבור חימום תת רצפתי משאבות מים אשר אליהן מחוברים הצינורות הללו כך שהן מספקות מים חמים למערכת, אשר מחממים את הצינורות וכך יוצרים את החימום המיטבי לחלל החדר.
כל הצינורות הללו מחוברים אל סעפת, שהיא בעצם היא הלב של מערכת החימום התת רצפתי והיא מחברת את צינורות המים התת רצפתיים למקור החום ומאפשרת להם לעבוד יחד. סעפת חימום תת רצפתי מורכבת משתי שורות של ברזים, המאפשרות למים המחוממים להסתובב מהדוד (או מקור חימום אחר) דרך המעגלים התת רצפתיים. ככל שהמערכת גדולה יותר, כך יהיו לה יותר צינורות והסעפת תהיה מורכבת יותר. המערכת תותאם גם לתרמוסטט (או לתרמוסטטים, אם יש חימום תת רצפתי ביותר מחדר או אזור אחד) כדי שתוכלו לווסת את הטמפרטורה ולשלוט על כל אזור בנפרד

יתרונות חימום תת רצפתי מים

חימום תת רצפתי מים מציע מספר יתרונות משמעותיים, בהם:

  • יעילות וחיסכון באנרגיה: מערכת חימום תת רצפתי מים יעילה מאוד בחימום הבית, והיא צורכת פחות אנרגיה מאשר מערכות חימום אחרות, כגון מזגנים או רדיאטורים, ואף זולה באופן משמעותי מחימום תת רצפתי חשמלי מבחינת התשלומים השוטפים.
  • תחושה נעימה: חימום תת רצפתי מים מפיץ חום אחיד וחמים לכל שטח החדר, מה שמעניק תחושה נעימה ומפנקת.
  • בריאותי: חימום תת רצפתי מים אינו פולט קרינה או חומרים מזיקים, מה שהופך אותו למערכת חימום בריאה, בטוחה ואקולוגית.
  • מחירים אטרקטיביים – מחיר מערכת חימום תת רצפתי מים משתנה בהתאם לגורמים שונים, כגון גודל הבית, סוג הצינורות ומערכת הבקרה. עם זאת, מחירי מערכות חימום תת רצפתי מים נחשבים לסבירים ותחרותיים, והם מהווים השקעה משתלמת לטווח ארוך.
חימום תת רצפתי איכותי מבוסס מים מערכת חימום על בסיס מים

איך מתקינים חימום תת רצפתי המבוסס על מים?

חימום תת רצפתי אשר פועל על מים זו מערכת שמותקנת על ידי איש מקצוע, ולא כל אחד יכול להתעסק עם המערכות הללו. מדובר בהתקנה מורכבת הכוללת חיבורי אינסטלציה והרבה מאוד עבודה וגם אם יש לכם ידע בשיפוצים, אם אתם לא מתמחים במערכות הללו, אל תנסו לבצע את זה לבד, גם אם אתם חושבים שזה יחסוך לכם כסף.

חימום תת רצפתי על בסיס מים חימום תת רצפתי על בסיס מים

היכן ניתן להתקין חימום תת רצפתי הפועל על מים?

באופן עקרוני, ניתן להתקין חימום תת רצפתי כמעט בכל חדר בבית, כל עוד יש לכם תשתית צנרת מתאימה ומקור חום מתאים (דוד או משאבת חום, למשל), אך בפועל, זה לא כל כך פשוט. צנרת מים לחימום תת רצפתי תופסת יותר מקום מצנרת של חימום תת רצפתי חשמלי. בנוסף לזה, יש להכין ולבודד את הרצפה כראוי כדי שהמערכת תעבוד ביעילות ולכן קל יותר להתקין חימום תת רצפתי הפועל על מים בבניה של בית חדש, שכן בצורה הזו מבצעים את כל ההתאמות הללו מראש בעת התכנון של הבית.

יחד עם זאת, היום מדובר בתחום מתפתח מאוד וניתן למצוא גם טכנולוגיות שיכולות לאפשר לכם לבצע התקנה גם בבית קיים, ולכן כדאי לבדוק את כל האפשרויות עם מומחים בתחום אשר יוכלו לתת לכם את העצות הטובות ביותר בהתאמה לבית שלכם.

תרמוסטט חימום תת רצפתי מים תרמוסטט חימום תת רצפתי מים

חימום תת רצפתי מים או חשמל: עלויות, התקנה והפעלה

כאשר מדובר בהפעלה השוטפת, מערכת חימום תת רצפתי על בסיס מים היא בדרך כלל זולה הרבה יותר להפעלה מאשר מערכת חימום תת רצפתי חשמלי, בהתאמה לעלויות החשמל לעומת מים. יחד עם זאת, ההתקנה עצמה של המערכת יכולה להיות יקרה יותר, שכן התשתית הנדרשת למערכת חימום תת רצפתית המבוססת על מים היא הרבה יותר מורכבת. לכן, אם אתם חושבים על התקנה של מערכת חימום תת רצפתי מים מחיר הוא לא הדבר הראשון או החשוב ביותר שאתם צריכים לבדוק – אלא להתייחס לנושא העלויות לטווח הארוך. אם תסתכלו על מחיר ההתקנה בלבד, תראו כי מערכת המבוססת על מים היא הרבה יותר יקרה, ולכן רבים בוחרים במערכת החשמלית ורק מאוחר יותר מגלים כי עלויות התפעול שלה גבוהות משמעותית מהמערכת החשמלית.

אז איך בוחרים? מתייעצים עם מומחים. מלבד המחיר אתם חייבים להתייחס לנתונים נוספים כמו הגודל של הבית, ההתקנה הנדרשת, האם מדובר בבניה חדשה או בית קיים, הגישה למשאבות מים או התקנה של אמצעים נדרשים עבור המערכת ועוד. לכן חשוב לפנות אל אנשי מקצוע מומחים אשר יוכלו לבחון את כל הנתונים הללו ולתת לכם את ההצעה הנכונה ביותר עבורכם.

מערכת צינורות מים לחימום תת רצפתי מערכת צינורות מים לחימום תת רצפתי

במי בוחרים

בכדי להיות בטוחים כי אתם פונים אל אנשי המקצוע הטובים והמקצועיים ביותר בתחום בדקו היטב את הניסיון שלהם, וודאו כי הם עובדים עם מגוון רחב של מערכות חימום תת רצפתי כך שהם יציעו לכם באמת את מה שנכון לכם, ולא יגרמו לכם להתפשר על מערכת מסויימת רק כי זו היחידה שהם עובדים איתה, בדקו את השירות שלהם לטווח הארוך, המלצות וחוות דעת וכל דבר אחר כך שתהיו בטוחים כי אתם בוחרים בחברה הטובה ביותר ויכולים לסמוך על הייעוץ שאתם מקבלים.

בית לקוח אחרי התקנת חימום תת רצפתי מבוסס מים בית לקוח אחרי התקנת חימום תת רצפתי מבוסס מים