חימום תת רצפתי חשמלי

חימום תת רצפתי חשמלי

חימום תת רצפתי חשמלי הוא ללא ספק אופציה טובה לחימום הבית, במיוחד אם אתם כבר נכנסים לשיפוץ מסיבי של הבית או בונים בית חדש. אחד היתרונות של חימום תת רצפתי חשמלי הוא העובדה שלא חייבים לבצע חפירות משמעותיות בכדי לבצע התקנה שלו, בניגוד למערכות חימום תת רצפתי הפועלות על מים, ולכן ניתן להתקין אותו גם בבית קיים ולא רק בעת בניה חדשה, וההתקנה שלו עולה פחות. יחד עם זאת, למרות שזה נכון לחימום תת רצפתי יש המון יתרונות, ישנם חסרונות שצריך לקחת בחשבון לפני שמחליטים באיזה סוג של מערכות לחימום תת רצפתי להשתמש. לכן, קראו את המאמר הבא ותמצאו את כל המידע על חימום תת רצפתי חשמלי כך שתוכלו לקבל החלטה חכמה ונכונה יותר עבורכם

איך זה עובד?

חימום תת רצפתי חשמלי מחמם אזור מסויים באמצעות צינורות חימום דקים המונחים מתחת לרצפות. הצינורות הללו מתחממים כאשר מפעילים את המערכת וכך גם הרצפות מרגישות חמות ונעימות (אך לא חמות מידי) וגם האוויר בחלל מתחמם והופך לנעים יותר. ניתן גם לבצע שליטה על אילו חדרים מחממים ואילו לא באמצעות תרמוסטט וכך יש לכם שליטה טובה יותר על המערכת ואתם לא חייבים לחמם כל הזמן את כל הבית אם אתם לא זקוקים לכך.

גופי חימום חשמליים המונחים מתחת לרצפה גופי חימום חשמליים המונחים מתחת לרצפה

מה היתרונות של חימום תת רצפתי חשמלי?

יתרון משמעותי של חימום תת רצפתי חשמלי לעומת מערכות החימום הפועלות על מים, הוא העובדה שהמערכת מתחממת מהר יחסית ולכן לא צריך להפעיל אותה באופן קבוע או שעות ארוכות לפני שאתם מגיעים הביתה כדי שתגיעו לבית חם ונעים.

מעבר לכך, המערכת מציעה עוד כמה יתרונות חשובים:

  • חימום תת רצפתי חשמלי הוא הרבה יותר דק ובדרך כלל תופס פחות מקום ממערכת חימום תת רצפתי אשר פועלת על מים. העובדה שהמערכת קרובה יותר אל המרצפות עצמם משפיעה על כך שהיא מבצעת חימום בצורה הרבה יותר מהירה, וגם קלה יותר להתקנה ולא מצריכה חפירות או עבודות התקנה מסובכות.
  • ניתן להתקין את המערכת רק בחדרים מסוימים, כמו מקלחות, חדרי שינה וכדומה, מקומות בהם זקוקים לחימום משמעותי ואיכותי יותר, ולא חייבים להתקין את המערכת בכל הבית.
  • מתאים למגוון רחב מאוד של מרצפות, גם לקרמיקה או אריחי בטון וגם לפרקט.
הדמיה של חימום תת רצפתי חשמלי הדמיה של חימום תת רצפתי חשמלי

מהם החסרונות של חימום תת רצפתי חשמלי?

המחירים של חימום תת רצפתי משתנים וללא ספק תלויים בסוג המערכת. אם מדברים על חסרונות של חימום תת רצפתי חשמלי מחירים הם ללא ספק המילה הראשונה. למרות שההתקנה של מערכת כזו זולה יותר מהתקנה של חימום תת רצפתי הפועל על מים, מחיר חימום תת רצפתי חשמל בשגרה יקר הרבה יותר. עלויות ההפעלה השוטפות של המערכת יכולות להיות גבוהות ותלויות בתעריפי החשמל (שרק עולים…). לכן, המערכת הזו מתאימה בעיקר לחללים קטנים ומקומות בהם לא צריך חימום קבוע במשך כל הזמן, כך עלויות החשמל יהיו נוחות יותר. בהשוואה לכך, אמנם ההתקנה של מערכת חימום תת רצפתי מים היא יקרה יותר, אך העלויות בשגרה נמוכות באופן משמעותי.

בנוסף, במקרים המצריכים תיקון זה יכול להיות מורכב יותר, אך אם אתם עובדים עם חברה מקצועית המתמחה בתחום לא אמורה להיות בעיה, ולכן חשוב מאוד לא להתפשר על איכות בעלי המקצוע לעבודה הזו.

טכנולוגיית מערכת החימום החשמלית טכנולוגיית מערכת החימום החשמלית

האם חימום תת רצפתי חשמלי מפיץ קרינה?

אם התחלתם לדבר על הרצון שלכם להתקין מערכת חימום תת רצפתי חשמלי קרינה היא בוודאי המילה הראשונה שלא מעט אנשים אמרו לכם. ובכן, בעבר הופצו לא מעט שמועות לא מבוססות על כך שמערכות חימום תת רצפתי חשמלי יכולות לגרום לקרינה גבוהה יותר ברחבי הבית ולגרום לסכנות. התפיסה הזו הגיע מתוך מחשבה של אנשים על חשמל אשר פועל מתחת כל הבית ומפיץ חום, והתייחסו לכך כמו קרינה שפולט מיקרוגל, אך זה כלל לא נכון.

אמנם כל מכשיר חשמלי פולט כמות מסויימת של קרינה, אך מערכת חימום תת רצפתי חשמלי לא פולטת כמות קרינה גבוהה. בניגוד לעבר, היום בונים את המערכות הללו בשיטה דו חוטית אשר גורמת לזרמי החשמל לעבור בצורה צמודה וכך מנטרלים את השדה האלקטרומגנטי ביניהם. לכן, כמות הקרינה שיכולה לפלוט מערכת כזו היא זניחה לחלוטין עד אפסית, ואין לכם כלל ממה לדאוג. כל מה שאתם צריכים הוא לבחור באנשי מקצוע מומחים אשר יבצעו עבורכם התקנה איכותית ומקצועית ויאפשרו לכם ליהנות ממערכת החימום התת רצפתי בצורה הטובה ביותר.

זוג נהנה מרצפה חמימה לאחר התקנת חימום תת רצפתי זוג נהנה מרצפה חמימה לאחר התקנת חימום תת רצפתי