חימום תת רצפתי במקלחת

אורן כספי

בעל תואר BA בכלכלה ו-MBA בטכניון "דור שני בחברת "כספי מערכות חימום

על ניסיון של 32 שנים בענף החימום, במהלכן ליוויתי מאות פרויקטים .בתחום התכנון והביצוע של מערכות חימום מתמחה בהתקנה של מערכות חימום לבתים גדולים ומורכבים, חימום בריכות שחייה בכל גודל, מערכות חימום מים מוסדיות, חמאם ומערכות .מיוחדות נוספות

ככל שהביקוש לחדרי אמבטיה יוקרתיים גדל בעולם המודרני של היום, רבים מחפשים כל הזמן דרכים חדשניות להעלות את חוויות המקלחת שלהם ולהפוך את חדר המקלחת לפונקציונלי ונוח יותר, במיוחד בחדרי מקלחת של ילדים אשר רגישים לשינויי הטמפרטורות מהמים החמים במקלחת לרצפה. בשנים האחרונות חימום תת רצפתי במקלחת ובכלל, בכל רחבי הבית, הפך לפופולארי ומבוקש מאוד ובמאמר זה תוכלו למצוא את כל המידע לו אתם זקוקים על המערכות הללו.

חימום תת רצפתי זוהי שיטת חימום הכוללת התקנת כבלי חימום חשמליים או מערכות חימום על בסיס מים מתחת לפני הרצפה. מערכת זו מקרינה חום כלפי מעלה, ומספקת חום אחיד ועדין על פני כל שטח הרצפה, כולל חלל המקלחת.

חימום תת רצפתי במקלחת מביא שלל יתרונות, בעיקר בשל עיקרון העברת החום הקורן בצורה אחידה. בניגוד למערכות המזרימות אוויר חם קונבנציונליות, כמו מזגנים, המחממות את האוויר תחילה, וגורמות לפיזור לא אחיד ואיבוד חום, חום קורן מעביר ישירות לאנשים וחפצים, מה שמבטיח חווית מקלחת עקבית ונעימה.

סוגי מערכות החימום

כיום ניתן למצוא שני סוגים עיקריים של מערכות חימום תת רצפתי:

 • חימום תת רצפתי חשמלי: מערכות חימום תת רצפתי חשמלי מורכבות מכבלי חימום דקים ועמידים המוטמעים בתשתית הרצפה. כבלים אלה מופעלים על ידי חשמל ונשלטים על ידי תרמוסטטים חכמים, המציעים התאמות טמפרטורה מדויקות.
 • חימום תת רצפתי מים: מערכות מבוססות מים מנצלות רשת של צינורות שמזרימים מים חמים מדוד או משאבת חום דרך הצינורות התת רצפתיים. מערכת זו חסכונית באנרגיה וניתנת לשילוב עם מערכי חימום קיימים.

  חימום תת רצפתי במקלחת

היתרונות של חימום תת רצפתי במקלחת

התקנה של חימום תת רצפתי במקלחת מעניקה כמה יתרונות חשובים:

 1. נוחות וחימום מיטבי: חימום תת רצפתי מבטיח שאזור המקלחת יישאר חמים וכך מונע את אי הנוחות של דריכה על אריחים קרים בבקרים של החורף או אחרי מקלחת חמה.
 2. יעילות אנרגטית משופרת: בהשוואה למערכות חימום מסורתיות, חימום תת רצפתי מפיץ חום בצורה יעילה יותר, ומפחית את צריכת האנרגיה ואת חשבונות החשמל.
 3. חיסכון במקום ואסתטיקה: חימום תת רצפתי מבטל את הצורך ברדיאטורים מגושמים או פתחי אוורור גוזלים מקום, ומספקים מראה נקי ונטול עומס לחדר האמבטיה.
 4. בריאות והיגיינה: חימום תת רצפתי מונע צמיחת עובש וקרדית אבק, ומקדם סביבת מקלחת בריאה יותר.
 5. העלאת ערך הנכס: עם המגמה ההולכת וגוברת של אביזרי אמבטיה יוקרתיים, שילוב חימום תת רצפתי יכול לשפר משמעותית את ערך הנכס במידה ותרצו למכור או להשכיר אותו.

מלבד היתרונות הללו, הנוגעים לחדר האמבטיה בעיקר, מערכת חימום תת רצפתית באופן כללי יכולה להעניק כמה יתרונות נוספים:

 • יעילות אנרגטית: חימום תת רצפתי יכול לחסוך עד 15% בחשבונות האנרגיה בהשוואה למערכות חימום אוויר סטנדרטיות.
 • זמני חימום: חימום תת רצפתי מציע זמני חימום מהירים יותר בניגוד לשיטות חימום קונבנציונליות, כאשר מערכות מבוססות מים מהירות מעט יותר ממערכות חשמליות.
 • השוואות עלויות: בעוד שעלויות ההתקנה הראשוניות של חימום תת רצפתי עשויות להיות גבוהות יותר משיטות חימום מסורתיות, החיסכון באנרגיה לטווח ארוך וערך הנכס המוגבר גוברים על ההשקעה הראשונית.

התאמה נכונה לצרכים המדויקים שלכם

לפני שבוחרים בחימום תת רצפתי במקלחת, חשוב מאוד להתייעץ עם מהנדס חימום מקצועי או עם אינסטלטור מוסמך. הם יכולים להעריך את הדרישות הספציפיות של חדר האמבטיה ולהמליץ על המערכת המתאימה ביותר בהתבסס על התקציב, צרכי החימום והתשתית הקיימת.

לסיכום, חימום תת רצפתי במקלחת הוא יותר מסתם מותרות. זוהי השקעה חכמה שמביאה נוחות שאין כמותה, יעילות אנרגטית ומשיכה אסתטית לחדר האמבטיה. עם נתונים מדויקים, מידע טכני ויתרונות חשובים ומשמעותיים, הטכנולוגיה החדשנית הזו הופכת לפופולארית יותר מיום ליום. אז למה להסתפק בחווית מקלחת רגילה כשאפשר להתפנק בפאר האולטימטיבי של חימום תת רצפתי? אמצו את הטכנולוגיה שמשנה את המשחק והפכו את חדר האמבטיה שלכם לספא חמים ורגוע.

 

קליק לייעוץ מקצועי! לייעוץ אישי בוואטסאפ דילוג לתוכן