חימום תת רצפתי אינפרא אדום

בשנים האחרונות ניתן לראות יותר ויותר אנשים אשר מחפשים פתרונות חימום יעילים ונוחים, ואין ספק כי מערכות חימום תת רצפתיות הפכו לפופולאריות ומבוקשות מאוד. בין הסוגים השונים של מערכות חימום תת רצפתיות הקיימות היום, כמו חימום תת רצפתי מים, חשמל או גז, חימום תת רצפתי אינפרא אדום התגלה כאופציה רב-תכליתית וחסכונית באנרגיה.

מה זה מערכת חימום רצפתי המופעלת באמצעות אינפרא אדום? מה היתרונות והחסרונות של המערכת הזו? ומה חשוב שדעו עליה? במאמר זה תמצאו את כל המידע על המערכת, ההיבטים הטכניים, היתרונות והחסרונות של חימום תת רצפתי אינפרא אדום וכל מה שכדאי לכם לדעת על הסקה תת רצפתית.

איך פועל חימום אינפרא אדום?

חימום אינפרא אדום מנצל קרינה אלקטרומגנטית כדי להעביר חום ישירות לחפצים ולפרטים בטווח שלו, מבלי לחמם את האוויר ביניהם. הוא פועל על ידי פליטת קרינת אינפרא אדומה, הנספגת על ידי העצמים הסובבים אותה ויוצרת אנרגיה של חום. שיטה זו מבטיחה חווית חימום נוחה ועקבית, תוך הימנעות מזרימת חלקיקי אבק ואלרגני, מה שקורה במערכות החימום המסורתיות, כמו מזגנים, אשר מזרימות אוויר חם בכדי לחמם את החלל.

חימום תת רצפתי הפועל על טכנולוגיית האינפרה האדום היא מערכת חימום הכוללת הטמעה של גופי חימום בתוך מבנה הרצפה. החום הנוצר מהאלמנטים האלה מקרין כלפי מעלה, מחמם באופן שווה את כל משטח הרצפה ומספק חום אחיד ונעים אל חלל החדר. חימום תת רצפתי באמצעות אינפרה אדום מתאים למגוון רחב של לחומרי ריצוף שונים, כמו אריחי קרמיקה, עץ, למינציה ובטון, מה שהופך את המערכת הזו למתאימה גם בבתים חדשים אשר נבנים מאפס וגם בבתים ישנים אשר עוברים שיפוץ הכולל שבירה של המרצפות.

מה כוללת מערכת החימום על בסיס אינפרא אדום?

 1. גוף חימום: מערכות חימום תת רצפתי אינפרא אדום דומה בצורת החימום שלה למערכת חימום תת רצפתי חשמלית – שתיהן משתמשות בדרך כלל בגופי חימום חשמליים, כמו סרט פחמן או כבלי חימום, המותקנים ישירות מתחת לפני הרצפה.
  תרמוסטט: תרמוסטט משמש כיחידת הבקרה של מערכת החימום התת רצפתית, המאפשר לכם להגדיר טמפרטורות רצויות ולתזמן את שעות ההפעלה או הכיבוי של המערכת.
 2. בידוד: לבידוד נכון תפקיד מכריע במזעור אובדן חום ומקסום היעילות של מערכת החימום התת רצפתית.

בנוסף, חימום אינפרא אדום כולל רשת של כבלים המעבירים את החום ואותם יש להתקין מתחת למרצפות.

חימום תת רצפתי אינפרא אדום

חימום תת רצפתי אינפרא אדום יתרונות וחסרונות

כאשר מדובר בטכנולוגיה של אינפרה אדום, למערכת חימום תת רצפתי יתרונות וחסרונות שחשוב שתדעו עליהם לפני שאתם מבצעים את הבחירה:

היתרונות של חימום תת רצפתי אינפרא אדום:

 • יעילות אנרגטית: חימום תת רצפתי אינפרא אדום מעניק יעילות אנרגטית מעולה בהשוואה למערכות חימום מסורתיות, שכן הוא מחמם ישירות את האזור, ומפחית את איבוד החום אשר מתרחש באמצעות זרימת האוויר.
  נוחות וחימום אחיד: החום אשר מגיע מהרצפה מתפזר בצורה עדינה ואחידה בכל פינה בחלל, גם בחדרים גדולים.
 • חופש עיצובי: עם חימום תת רצפתי, אין רדיאטורים או גופי חימום גלויים, מה שמאפשר יותר חופש עיצובי וחסכון במקום.
 • יתרונות בריאותיים: חימום תת רצפתי אינפרא אדום מפחית את זרימת האבק והאלרגנים אשר מגיעים ממכשירי חימום המזרימים אוויר (כמו מזגנים), משפר את איכות האוויר בתוך הבית ומסייע במיוחד לאנשים בעלי רגישויות.
 • יתרונות במסגרות חקלאיות: מערכות חימום תת-רצפתי נמצאות בשימוש גם בסביבה חקלאית, ומספקות סביבה נוחה לבעלי חיים, כמו פרות חולבות. חום האינפרא מעניק להם אפשרות לגדילה טובה יותר ואיכות חיים גבוהה.

החסרונות של חימום תת רצפתי אינפרא אדום:

 • עלויות התקנה: עלויות ההתקנה של מערכת חימום תת רצפתי כזו יכולות להיות גבוהות יותר בהשוואה למערכות החימום המסורתיות. יחד עם זאת, החיסכון באנרגיה לטווח ארוך, לצד כלל היתרונות של המערכת, הופך את העלויות הללו למשתלמות יותר.
  עלייה בגובה הרצפה: התקנת חימום תת רצפתי עלולה לגרום לעלייה קלה בגובה הרצפה, מה שעלול להשפיע על מרווחי הדלתות או לדרוש התאמות של הפאנלים.
 • זמן תגובה: למערכות חימום תת רצפתי אינפרא אדום יש בדרך כלל זמן תגובה איטי יותר בהשוואה למערכות חימום רגילות, ולכן כדאי לכוון מראש את שעות ההדלקה של המערכת עוד לפני ההגעה אל הבית או להשאיר אותה דלוקה באופן קבוע ולא לכבות בכל יציאה קצרה מהבית.
קליק לייעוץ מקצועי! לייעוץ אישי בוואטסאפ דילוג לתוכן