ההבדל בין משאבות חום רגילות למשאבות חום אינוורטר

אורן כספי

בעל תואר BA בכלכלה ו-MBA בטכניון "דור שני בחברת "כספי מערכות חימום

על ניסיון של 32 שנים בענף החימום, במהלכן ליוויתי מאות פרויקטים .בתחום התכנון והביצוע של מערכות חימום מתמחה בהתקנה של מערכות חימום לבתים גדולים ומורכבים, חימום בריכות שחייה בכל גודל, מערכות חימום מים מוסדיות, חמאם ומערכות .מיוחדות נוספות

מהן משאבות חום אינוורטר?

משאבת חום מסוג אינוורטר הנה מערכת הנראית ממש כמו מזגן לכל דבר, אשר מותקנת מחוץ לדירה, במרבית המקרים על גג הבית.

המערכת מסוגלת לחמם או לקרר מים, תוך ניצול יעיל וחסכוני של אנרגיית הסביבה אשר טמונה בטמפרטורה הטבעית של האוויר במרחב החיצוני, והסבתו לאנרגיית חימום.

הסבתן של משאבות החום משימוש מוסדי לשוק הפרטי

הטכנולוגיה שעומדת בבסיס משאבות החום מסוג אינוורטר מוכרת מזה כ-25 שנים בעולם כולו, והייתה בשימוש במרבית המקרים לחימום בריכות שחייה ולמיזוג והסקת מוסדות גדולים ומבני תעשייה ומסחר של ארגונים שונים.

בעקבות עלייתם של מחירי האנרגיה והתגברותה של המועדות האקולוגית, הוסב השימוש במשאבות חום מהתחום המוסדי גם לשוק הפרטי.

כיום משאבות חום מסוג אינוורטר נפוצות מאוד בבנייה חדשה של בתים ודירות פרטיים, ובמקביל גם משאבות חום קיימות מהסוג הרגיל – עוברות הסבה למנגנון הפעלה באמצעות אינוורטר.

כיצד פועלת משאבת חום אינוורטר?

משאבת חום פועלת על בסיס שאיבת אוויר מהסביבה החיצונית.

השאיבה מתבצעת  באמצעות מפוח ייחודי ומתקדם, בעל פעולה עוצמתית ושקטה ביותר.

לאחר שאיבת האוויר מהסביבה החיצונית למבנה המוסק, מתקיים ניצול של החום הטמון בו, על מנת לחמם את המים במערכת החימום התת רצפתית.

לאחר מכן, מוחזר האוויר שנשאב חזרה לסביבה החיצונית, כשהוא נמצא כבר בטמפרטורה קרה יותר.

יתרונותיהן של משאבות חום מסוג אינוורטר

למשאבות חום אינוורטר יתרונות מהותיים על פני שיטות הסקה אחרות:

  • ידידותיות לסביבה וחוסכות בצריכת אנרגיה: הודות למנגנון הפעלתן, הפשוט מחד ומתקדם מאידך, פועלות משאבות חום על בסיס אינוורטר באופן ידידותי לסביבה, תוך חיסכון עצום בצריכת האנרגיה.
  • חסכוניות ומפחיתות את עלויות ההסקה: משאבות החום אינוורטר הן אחת השיטות היעילות והזולות ביותר להסקת הבית, בעלויות שמהוות כרבע בלבד ממחירי ההסקה באמצעות סולר וכשליש עד חצי ממחירה של הסקת גז.

בשילוב עם מערכת חימום תת רצפתית מתקבלת הסקה איכותית במחירים נוחים במיוחד.

  • פעולה שקטה: בשונה ממזגנים רגילים, משאבות חום אינוורטר מתאפיינות בפעולה שקטה מאין כמותה.
  • חום שאינו מייבש וקל לוויסות: בשילוב עם מערכת חימום תת רצפתית על בסיס מים, מתקבלת הסקה אחידה, שאינה מייבשת ויוצרת חום נעים וקל לוויסות בחלל.

לסיכום, אם אתם מחפשים שיטות זולות, יעילות, שקטות ונעימות לחימום הבית – הגיע הזמן שתתקדמו גם אתם למערכת חימום תת רצפתית על בסיס מים, המופעלת באמצעות משאבת חום אינוורטר חדשנית.

קליק לייעוץ מקצועי! לייעוץ אישי בוואטסאפ דילוג לתוכן