מערכת חימום לבריכה

אורן כספי

בעל תואר BA בכלכלה ו-MBA בטכניון "דור שני בחברת "כספי מערכות חימום

על ניסיון של 32 שנים בענף החימום, במהלכן ליוויתי מאות פרויקטים .בתחום התכנון והביצוע של מערכות חימום מתמחה בהתקנה של מערכות חימום לבתים גדולים ומורכבים, חימום בריכות שחייה בכל גודל, מערכות חימום מים מוסדיות, חמאם ומערכות .מיוחדות נוספות

התחדשתם בבריכה ביתית חדשה? מעוניינים לדעת כיצד ניתן לחמם אותה ולהכין אותה לרחצה לכל אורך השנה? מתלבטים מה היא הדרך הטובה והנוחה ביותר לחמם את הבריכה בצורה נוחה גם לכם וגם לכיס? הנה מה שאתם צריכים לדעת לגבי מערכות חימום לבריכה. 

חימום הבריכה בצורה יעילה

בניית בריכה פרטית אינה פשוטה, אולם לאחר בנייתה – חימום הבריכה לא פחות חשוב על מנת שתוכלו להנות ממנה בפועל.

כאשר אנחנו רוצים לדאוג לחימום הבריכה, חשוב לשים לב כי אנחנו עושים זאת בדרך יעילה וחסכונית – הן בכסף והן בזמן. 

עליכם לשאוף שמערכת חימום הבריכה תצרוך כמה שפחות חשמל ותהיה כמה שיותר פשוטה לתפעול עבורכם. האידיאל היא מערכת שההשקעה בה היא מינימלית אך היא עושה את עבודתה על הצורה הטובה ביותר, מבלי התערבות קבועה. 

אז איך מוצאים את מערכת החימום הזו?

חימום בריכה באמצעות משאבת חום

משאבת חום היא דרך מעולה לחמם את הבריכה שלכם תוך כדי חסכון בצריכת החשמל. המשאבה מוציאה חום כלפי חוץ ובכך מחממת את המים מבלי לצרוך כמויות אדירות של אנרגיה. 

את סוג המשאבה יש לבחור בהתאם לגודל הבריכה, כך שבריכה קטנה יותר תזדקק למשאבה קטנה יותר. כמובן שגם מחיר המשאבה עצמה יקבע לפי הגודל, ולכן עליכם לשים לב כי אתם קונים את הגודל המתאים לבריכה שלכם.

משאבת החום היא משאבה חסכונית, שעובדת רק כאשר יש בה צורך ומפסיקה לעבוד כאשר המים מגיעים לטמפרטורה האידיאלית. 

את המשאבה תוכלו לווסת מראש ולהגדיר לה את הטמפרטורה המועדפת עליכם, וכמובן שהיא אינה פוגמת בנראות האסתטית של הבריכה שכן היא מוסתרת. 

משאבת החום היא פתרון מעולה עבור אנשים שמעוניינים בפתרון נוח ויעיל לחימום הבריכה, מבלי להוציא הון תועפות על צריכת החשמל המוגברת. 

קחו בחשבון שבנוסף למחיר המשאבה, עליכם לשלם את מחיר התקנת המשאבה. יש חשיבות כמובן גם לאיכות ההתקנה וכדאי מאוד לבחור באדם מקצועי שיבצע את ההתקנה על מנת למנוע בעיות בעתיד. 

 

חימום בריכה באמצעות מערכת הסקה תת רצפתית

בתים רבים כבר התקינו מערכת הסקה תת רצפתית המשמשת לחימום כל הבית. במקרים כאלה ניתן לחבר למערכת ההסקה המרכזית משאבה ייחודית לחימום הבריכה ובכך להימנע מהתקנה של גוף חימום נפרד עבור הבריכה בלבד. 

מדובר בחסכון משמעותי, ולכן אם אתם יודעים כי כבר קיימת אצלכם מערכת הסקה תת רצפתית שווה לכם מאוד לעדכן את בעל המקצוע כך שיוכל לחבר את הבריכה למערכת הקיימת. 

כאן ההוצאה המרכזית שלכם תהיה בגין התקנת המשאבה וחיבורה אל מערכת ההסקה, כך שבחירת בעל מקצוע טוב והגון צריכה להיות בראש מעיינכם. 

בדקו לפני שאתם מזמינים את ההתקנה כי לאותו בעל מקצוע יש ניסיון בחיבור למערכת חימום תת רצפתי וכי יש לו המלצות על עבודתו. 

ליהנות מהבריכה שלכם בכל יום בשנה!

בחירת שיטת חימום נוחה וקלה לתפעול יכולה לשדרג את איכות החיים שלכם ולאפשר לכם ליהנות מהבריכה הפרטית שלכם לכל אורך השנה, מבלי להתחשב בטמפרטורה בחוץ.

השקיעו זמן ומחשבה בבחירת סוג החימום שיתאים לכם, ובדקו את איכות המשאבה הרלוונטית. הרבה פעמים יהיה לכם שווה להשקיע יותר בהתקנה או במשאבה יקרה יותר על מנת לחסוך בעתיד כסף על תיקונים, החלפות או תחזוקה שוטפת. 

אם אתם מתלבטים מה יתאים לכם יותר, תבדקו אצל חברות המתמחות במוצרי חימום מי הבריכה והבינו את היתרונות והחסרונות של כל שיטת חימום. רק לאחר שיהיה בידיכם את כל המידע תוכלו לקבל החלטה מושכלת וליהנות מדרך חימום איכותית שתשמור על הבריכה שלכם מוכנה לשחייה בכל יום.

קליק לייעוץ מקצועי! לייעוץ אישי בוואטסאפ דילוג לתוכן