חימום בריכה ביתית

אורן כספי

בעל תואר BA בכלכלה ו-MBA בטכניון "דור שני בחברת "כספי מערכות חימום

על ניסיון של 32 שנים בענף החימום, במהלכן ליוויתי מאות פרויקטים .בתחום התכנון והביצוע של מערכות חימום מתמחה בהתקנה של מערכות חימום לבתים גדולים ומורכבים, חימום בריכות שחייה בכל גודל, מערכות חימום מים מוסדיות, חמאם ומערכות .מיוחדות נוספות

עונת הרחצה מתקרבת אלינו בצעדי ענק, וכך גם השימוש בבריכות הביתיות ממשיך לעלות. אם אתם רוצים לדעת איך תוכלו לחמם את הבריכה הביתית שלכם בקלות וביעילות – המשיכו לקרוא!

מדוע יש צורך בחימום הבריכה?

השימוש בבריכה הביתית שלכם לא צריך להיות מוגבל אך ורק לעונה אחת! כאשר אתם מחממים את הבריכה הביתית שלכם אתם יכולים ליהנות ממנה לכל אורך השנה, וכאשר אתם בוחרים מנגנון חימום חכם תוכלו להנות משמירה מרבית על הבריכה שלכם תוך השקעה מינימלית מצידכם. 

שווה לכם לבחור במנגנון חימום נוח וקל לתפעול כך שלא תצטרכו לדאוג ותוכלו להיות בטוחים כי הבריכה שלכם שמורה ומוכנה לרחצה. 

מה הן הדרכים לחמם בריכה ביתית?

כמובן שלא קיימת רק דרך אחת לחמם את הבריכה הביתית שלכם, ואנשים רבים בוחרים בשיטות שונות לחימום הבריכה. 

דרך נפוצה מאוד היא חימום הבריכה באמצעות משאבת חום. משאבת חום היא משאבה הדואגת לחימום המים בדרכים עקיפות כך שבעת השימוש בה ניתן לחסוך באנרגיה ובסופו של דבר בתשלום הסופי. 

שיטת החימום באמצעות משאבת חום היא מומלצת ביותר שכן היא יכולה לדאוג לחימום הבריכה בלי תלות במזג האוויר השורר בחוץ, כך שאתם תוכלו להיות בטוחים שבכל יום ניתן יהיה לחמם את הבריכה לטמפרטורה העדיפה עליכם (בבריכות פרטיות נהוג לחמם עד לטמפרטורה של שלושים מעלות צלזיוס). 

עוד דרך נפוצה לחימום בריכה היא חימום באמצעות מערכת הסקה מרכזית.

חימום בריכה באמצעות מערכת הסקה

מערכת ההסקה המרכזית מעבירה את המים דרך מעבר המים בתוך מערכת ההסקה כך שהמים החמים ידאגו לוויסות הטמפרטורה של מי הבריכה. מערכת ההסקה היא מדויקת מאוד ואתם יכולים להיות בטוחים שהמים יישארו בטמפרטורה המתאימה מבלי לסטות סטייה משמעותית. 

בנוסף חשוב לדעת כי החימום באמצעות מערכת הסקה הוא חימום מאוד מהיר ויכול להתבצע עבור בריכות פרטיות בכל הגדלים והצורות – מה שגורם לבעלי בריכות רבים לבחור בה בתור שיטת חימום הבריכה שלהם.  

חימום באמצעות משאבה חשמלית

משאבות לחימום בריכות יכולות בהרבה מקרים להיות מונעות על ידי חשמל. מה ההבדל בין משאבה זו לבין משאבות חום אחרות? ובכן המשאבה החשמלית היא רלוונטית רק עבור בעלי בריכה שכבר קיימת בביתם מערכת חימום תת רצפתי. משאבת החום החשמלית הינה תוסף למשאבה קיימת ולכן היא לא תתאים לכל בית. אם אתם יודעים שיש ברשותכם כבר מערכת חימום בבית, בדקו עם חברת התקנת המערכת האם יש אופציה לחבר אל אותה המערכת את משאבת חימום מי הבריכה החשמלית.

האם ניתן רק לחמם את הבריכה באמצעות המשאבות?

משאבות ייעודיות למי הבריכה הן לא בהכרח רק מחממות אלא מווסתות את הטמפרטורה, כך שאם אתם תרצו תוכלו אפילו לקרר את מי הבריכה! המשאבה עוזרת לכם להביא את הבריכה שלכם לכל טמפרטורה ועבור אנשים רבים מדובר ביתרון משמעותי של משאבות ייעודיות. בדקו עם חברת ההתקנה מה היא סוג המשאבה המותקנת וכך תבחרו את הסוג המתאים לכם ביותר, שנותן לכם את כל הפתרונות שתצטרכו. 

אולי יעניין אותך גם:

לפי מה ניתן לבחור את שיטת חימום הבריכה?

כמובן שלכל אדם יש את השיקולים שלו לגבי בחירת שיטת החימום של הבריכה, אך שני דברים מרכזיים משפיעים בסופו של דבר על ההחלטה באיזו שיטה לבחור. 

הדבר הראשון הוא כמובן גודל הבריכה שלכם. אם אתם בעלי בריכה קטנה יחסית אתם תזדקקו למשאבת חימום שונה מאשר משאבת חימום מתאימה לבריכה גדולה יותר. הדבר הזה כמובן משפיע גם על מחיר המשאבה והוא משתנה בין כל בריכה לבריכה.

 ההיבט השני והחשוב בבחירת סוג החימום לבריכה היא רמת צריכת החשמל. אנחנו הרבה פעמים לא נסתכל בהכרח על חשבונות הצריכה כקריטריון אלא רק על מחיר גוף החימום וההתקנה – מדובר בדרך לא נכונה לקבל את ההחלטות שלנו! בטווח הארוך חשוב לשים לב האם אנחנו בוחרים בשיטת חימום חסכונית בחשמל. כך גם אם התקנת הגוף תהיה בטווח היקר יותר, תוכלו לחסוך את הכסף הזה בחשבון החשמל שלכם. 

בררו קודם לכן מה צריכת החשמל הצפויה בשיטת החימום שבחרתם וקחו את זה בחשבון לפני שתקבלו את ההחלטה שלכם. 

חשיבות התקנת מערכת החימום בצורה הנכונה

חימום הבריכה הוא חשוב מאוד, והוא מה שיבטיח את השימוש הבטוח שלכם בבריכה לאורך כל השנה. לפני שאתם בוחרים את חברת ההתקנה או את בעל המקצוע בדקו כי הוא אכן מתמחה בסוג גוף החימום שבחרתם וכי הוא יודע את כל הפרטים הרלוונטיים לגבי הבריכה שלכם. 

חשוב לבדוק מראש כי ההתקנה נעשית בצורה הנכונה על מנת למנוע עלויות תיקון או החלפת המערכת בהמשך. אל תתביישו לשאול שאלות ולוודא כי אכן אתם מקבלים את מה שאתם מצפים. 

לאחר שביררתם את כל הפרטים ואתם בטוחים בבחירה שלכם, צאו לדרך! בדקו את הנחיות התחזוקה והשמירה על מערכת החימום וקדימה – צאו לשחות!

קליק לייעוץ מקצועי! לייעוץ אישי בוואטסאפ דילוג לתוכן