טלפון: 072-3902719
מייל: office@caspi-co.com
כספי מערכות חימום

יבואנית בלעדית בישראל למשאבות חום דגם אינוורטר מתוצרת
CLIVET - איטליה (עד 150 קילוואט)

אפליקציות חדשניות, חשובות וכדאיות לשליטה על משאבת החום ועל החימום התת רצפתי.

תשובות לשאלות נפוצות לגבי חימום תת רצפתי

תשובות לשאלות נפוצות לגבי חימום תת רצפתי

מידע רב אודות חימום תת רצפתי תוכלו למצוא בעמוד המוקדש לנושא זה, במידה ולא מצאתם את מה שחיפשתם פה או בעמוד "חימום תת רצפתי", אתם מוזמנים ליצור קשר ונשמח לייעץ לכל מטרה.

למעבר לעמוד חימום תת רצפתי הראשי בו תמצאו מידע רב ותמונות בנושא - לחצו כאן: חימום תת רצפתי

ניווט מהיר בעמוד

1. אנחנו חיים במדינה חמה עם חורף קצר. למה אני צריך להשקיע במערכת חימום?
2. האם המחיר הינו למטר רבוע?
3. מה אורך חיים של מערכת חימום תת רצפתי?
4. כיצד ניתן לשלוט בחימום?
5. האם כדאי לשים תרמוסטט לכל חדר ומה רמות הדיוק?
6. מה עלות שימוש / הפעלת מערכת חימום תת רצפתי?
7. האם ניתן לשלב מערכת לחימום מי צריכה?
8. למה לא לעשות חימום חשמלי ע"י כבלי חשמל כאשר עלות התקנתו זולה בהרבה?
9. האם חימום במזגנים זול יותר?
10. האם כדאי להתחבר למערכת מיזוג האוויר ע"י מחליפי חום ולחמם כך את הבית?
11. האם כדאי לחמם בריכה?
12. האם נכון לכבות את המערכת במהלך החורף?
13. למה כדאי לי לבחור את כספי מערכות ולא אחרים? מה היתרון שלכם?
14. האם חימום תת רצפתי בריא?

שאלות ותשובות

1. אנחנו חיים במדינה חמה עם חורף קצר. למה אני צריך להשקיע במערכת חימום?

לשאלה זו, אנו עונים בפשטות ומסבירים:

 • על אף שהחורף שלנו הוא קצר ובד"כ לא קר מידי, הבתים בארץ אינם מבודדים היטב מצד אחד. הבתים בנויים מבלוקים ובטון והבית קר. מי שגר בבית, רוצה טמפרטורה נעימה ונוחה הנעה סביב 22-23 מעלות צלזיוס. אנו רוצים טמפרטורה זו, גם אם בחוץ הטמפרטורה הינה מינוס 10 מעלות וגם אם הטמפרטורה בחוץ הינה 16 מעלות !
 • איכות חימום רצפתי גבוהה עשרות מונים מחימום עי מזגן אשר גם אינו נעים וגם מייבש ואינו בריא.
 • אנו בונים בית פרטי, בד"כ גדול משמעותית ממה שאנו באמת צריכים. אנו מחפשים, כולנו, איכות ונוחות בבית וגם פינוק. מערכת חימום טובה, לתפיסתנו, קודמת לדברים רבים אחרים והיא בהחלט משדרגת את איכות החיים בבית, לשנים רבות קדימה.
 • מעבר לכך, מערכת חימום תת רצפתי ניתן לבצע אך ורק במהלך בניית הבית ולא אח"כ..... אז כדאי לחשוב מראש ולא להצטער אח"כ...

2. האם המחיר הינו למטר רבוע?

המחיר שאנו נותנים אינו מחיר לפי מטרז' הבית. יחידה בהספק מסוים, מתאימה לבית בגודל לדוגמא בין 150 ל 200 מ"ר . כך שהמחיר למ"ר יהיה שונה באם הבית הינו 155 מ"ר או 185 מ"ר. בנוסף, ישנו הבדל מבחינת הספק נדרש, באם אותו גודל בית נמצא בירושלים או ברמה"ג או בשפלה. אנו מעדיפים, לתת הערכת עלות, בקרוב, בטלפון ולמי שרוצה, לתת מחיר מדויק, על פי תוכניות בלבד. כמו גם, להיפגש ולייעץ.


3. מה אורך חיים של מערכת חימום תת רצפתי?

אורך חיים של מערכת חימום תת רצפתי הינה רבת שנים.

 • הצנרת אשר תחת הריצוף, הינה צנרת המתאימה ללחצי עבודה וטמפרטורה גבוהים. בפועל, הצנרת פועלת בלחצי עבודה נמוכים ומבוקרים וכנ"ל מבחינת טמפרטורת המים (הנעה סביב 40-45 מעלות בלבד)
 • אין לצנרת בעיית אבנית על פני השנים מכיוון שמערכת המים הינה מערכת סגורה
 • אין סכנת חלודה או ריקבון מכיוון שהצנרת הינה מ pvc גם מבחוץ וגם מבפנים
 • לצנרת הראשית ובד"כ גם לצנרת המשנית אין כלל חיבורים תחת הריצוף, וגם אם יש כאלו אזי אילו חיבורי לחיצה, תקניים ומותרים..
 • היחידה החיצונית, בעלת אורך חיים רב. נכון לתחזק אותה במשך השנים.

4. כיצד ניתן לשלוט בחימום?

השליטה בחימום הבית נעשית על ידי שליטה בטמפרטורת המים המסתחררים בצנרת תחת הרצפה. קביעת הטמפרטורה נעשית על ידנו, ומתוך בקר / לוח פיקוד של מערכת החימום אשר נמצא בתוך הבית. ההמלצה הינה לעבוד בטמפרטורת מים ברצפה הנעה בין 35-45 מעלות על פי המלצות ספציפיות לכל בית ואזור ובכל מקרה, זה ניתן לשינוי מידי זמן. עבודה בטמפרטורת מים נכונה ומתאימה, תגרור חימום אחיד ומדויק בכל הבית ותצריך רק מידי פעם שינויים קלים והתאמות.

5. האם כדאי לשים תרמוסטט לכל חדר ומה רמות הדיוק?

אנו ממליצים, לבתים גדולים יחסית, לבצע חלוקה פונקציונלית של הבית לאזורי חימום נפרדים = לתרמוסטטים אזוריים. נכון לחלק את הבית לכמה אזורים בלבד, כגון קומת חדרים / קומפלקס הורים / קומה ציבורית / משרד / קליניקה וכו'. אין צורך ובטח שלא חובה לשים תרמוסטט נפרד לכל חדר אם כי זה אפשרי בהחלט. מעבר לכך, במרכזיית החימום, אשר נמצאת בכל קומה, קיים ברז מכני, המאפשר לסגור כל חדר / מעגל / אזור בנפרד. התרמוסטט מספק יכולת שליטה / וויסות על טמפרטורת האזור וגם יכולת ניתוק. ניתן, לחמם בית כולו או לחמם אזורים נפרדים ו / או כל אזור בטמפרטורת חדר שונה. אנו מספקים תרמוסטטים מדויקים, בעלי צג LCD גדול ויפה, ובעלי יכולת כיול וכיוון ובעלי כשר דיוק רב. כשר דיוק רב הינו משמעותי ביותר ובעל חשיבות מכיוון שזה קובע את רמת הנוחות בחימום. כמו כן, יכולת שליטה מדויקת נותנת לנו אפשרות לכוון את רמת החימום הרצויה לנו, כך שבמידה ו 22 מעלות למשל אינם מספיקים, ייתכן כי 22.3 מעלות יהיו נוחים ומתאימים יותר (יותר מאשר לעלות בקפיצה אחת מ 22 מעלות ל 23 מעלות).

6. מה עלות שימוש / הפעלת מערכת חימום תת רצפתי?

עלות השימוש במערכת חימום תת רצפתי על בסיס מים תהיה שונה מבית לבית וזאת בתלות בגודל הבית, גובהו, רמת הבידוד, טמפרטורת ההפעלה בבית וממוצע הטמפרטורות בחוץ.

 • ניתן בהחלט לקבוע, כי חימום ע"י משאבת חום בחימום תת רצפתי הינה השיטה היעילה ביותר לחימום = משמע הזולה ביותר.
 • היא אינה יקרה יותר מאשר חימום אותו הבית ע"י מזגן, אך בוודאות נעימה ובריאה יותר,אחידה ומדויקת.

7. האם ניתן לשלב מערכת לחימום מי צריכה?

כיום ניתן לשלב מים חמים לצריכה ביתית עם מערכת משאבת חום אך יש לבצע זאת בצורה נכונה וחכמה. מטרתנו הינה לחמם ביעילות ובחסכון את הבית. ככל שנעבוד, בטמפרטורת מים ברצפה נמוכה יותר ונצליח לחמם את הבית – כך נעבוד בצורה חסכונית יותר. בעבר, היו שהמליצו ללקוחות, לעבוד בטמפרטורת מים גבוהה במערכת משאבת החום ועל ידי כך, יכלו לחמם גם את הדוד הקיים בבית לטובת מים חמים סניטרי. בדרך זו, נגרמת עבודה לא יעילה לחימום כל הבית (המהווה כ 95% מסך כל האנרגיה לחימום הנצרכת בבית) וכל זאת בעבור חימום של כ 5% מהאנרגיה. וכאמור, באופן לא יעיל. כיום, אנו מציעים , מערכת מתאימה ומתקדמת המתאימה עצמה למצב הנ"ל. ניתן להוסיף "קיט למים חמים לצריכה". קיט זה, משלב רגש טמפרטורת מים הנמצא בתוך דוד המים הביתי. אנו מכוונים טמפרטורת מים לעבודה לחימום הרצפתי, כאמור, נמוכה ככל שניתן (לדוגמא סביב 40 מעלות). ניתנת קדימות למים חמים סניטרי. כאשר, רגש טמפרטורת מי הצריכה, מרגיש כי טמפרטורת המים אינה גבוהה דייה (אנו מכוונים ומחליטים מה תהיה טמפרטורה זו), היחידה מפסיקה את חימום הבית, משנה באופן אוטומטי את טמפרטורת העבודה שלה ומכוונת (עי ברז חשמלי אוטומטי) את המים אל הדוד ובמהלך זמן קצר, מחממת את הדוד (או משלימה / מפצה את חימומו) ומיד עם הגעת / חזרת הדוד לטמפרטורה רצויה – היחידה חוזרת לחמם את הבית בטמפרטורה הנמוכה כמקודם.

8. למה לא לעשות חימום חשמלי ע"י כבלי חשמל כאשר עלות התקנתו זולה בהרבה?

 • עלות ההתקנה זולה משמעותית מעלות התקנת מערכת חימום על בסיס מים אך עלות השימוש גבוהה פי 4 !! מאשר חימום עי מים. מכאן, החזר ההשקעה העודפת (למערכת היקרה יותר – על בסיס מים) הינה בדרך כלל 2-4 שנים. כמובן, ככל שהבית גדול יותר או במקום קר יותר אז החזר ההשקעה יהיה מהיר יותר.
 • טענת הקרינה החשמלית כיום הינה שהקרינה "עומדת בתקנים הנדרשים". להלן ציטוט של לקוח / מהנדס חשמל בעל היגיון, אשר הסביר כך: גם אם החימום החשמלי עומד בתקן הנדרש, אזי, באם ניקח בית ממוצע של כ 200 מ"ר לדוגמא, ונסכום את הקרינה הנובעת מפלפונים, ממטענים, ממכשירי חשמל, ממיקרו גל, מטלוויזיות, וממכשירי חשמל נוספים, ונוסיף על כך עוד " 200 מר של קרינה נמוכה" – אזי סך כל הקרינה הינו גבוהה מאוד ואינו בריא ! אחרי הכל, התקן לא קובע מה תהיה סך כל הקרינה בבית אלא מתייחס לקרינה מחימום חשמלי וגם כאן, לקרינה בגובה מסוים בלבד. כל הנ"ל, הינו אך ורק על בסיס מה שידוע לנו עד כה, "מבלי הפתעות".... (לפני כ 5-6 שנים בלבד, "פתאום גילו" במשרד הבריאות, כי קרינת חימום חשמלי חורגת במאות אחוזים מהקיים ואז נקבע תקן כלשהו לנ"ל. כיצד לא קבעו קודם? מדוע לא הצהירו על כך הספקים ? כל אילו, שאלות שנשאלו לאחר מעשה, כלומר לאחר שמשפחות רבות התקינו חימום זה.... סוף מעשה במחשבה תחילה.

9. האם חימום במזגנים זול יותר?

חימום במזגנים אינו זול יותר מחימום תת רצפתי על בסיס מים עם משאבת חום. במיוחד לא, כאשר נשווה חימום רציף, חימום אחיד, חימום ללא ייבוש האוויר וחימום עם פיזור שווה בכל הבית / קומה / אזור.

10. האם כדאי להתחבר למערכת מיזוג האוויר ע"י מחליפי חום ולחמם כך את הבית?

התחברות למערכות מיזוג VRF עי מחליפי חום הינה שיטה אשר נכנסה לשוק בארץ לפני כ 3-4 שנים בלבד. עם כניסתה, היו לרב חברות המיזוג / יצרני המיזוג, תקלות בהפעלת המערכות הנ"ל. כיום, מחירם הוזל וחלק מהספקים התגבר על בעיות טכניות. יחד עם זאת, כדאי לזכור ולדעת:

 • במידה ויש תקלה במערכת VRF אזי אין לנו חימום לא ממערכת המיזוג ולא ממערכת החימום הרצפתי בעוד שבאם מרכיבים משאבת חום נפרדת לחימום הרצפתי, ובמידה וישנה תקלה כלשהי, ניתן תמיד לחמם ע"י מערכת המיזוג.
 • יכולת החימום ע"י מחליפי החום הינה מוגבלת ביחס למשאבות חום נפרדות. בד"כ, יכולת מחליפי החום הינה להגיע עד 45 מעלות בלבד. בימים קיצוניים, כדוגמת הסערה בחורף האחרון חורף 2014 – לא הצליחו רב מחליפי החום לחמם היטב את הבתים
 • באם וכאשר, מחממים גם את הבריכה בבית, והחימום נעשה בדרך כלל בעונות מעבר, בהן כבר משתמשים גם למיזוג הבית. במקרה כנ"ל, לא ניתן להשתמש במערכת גם לחימום הבריכה וגם למיזוג הבית.
 • תקלה במחליף החום, במידה ותעביר מים מצד המים (מצד החימום הרצפתי) אל צד הגז – צד מיזוג האוויר, יינזק באופן קשה ביותר כל מערכת המיזוג כך שהסיכון הינו במקרה של תקלה כלשהי, לפגוע גם בכל מערכת המיזוג.
 • יש לבדוק בכל מקרה עלויות. לעיתים, ובתלות בגודל הבית, לא מספיק מחליף חום אחד ואז מחיר של 2 מחליפי חום ביחס למשאבת חום אחת הינו יקר יותר ולא כדאי.

11. האם כדאי לחמם בריכה?

חימום בריכה הינו חשוב ומשמעותי ביותר, במיוחד למה שקרוי "הארכת עונה": החל מחודש ספטמבר, חסרה בבריכה הביתית שלנו כמעלה ואף יותר עקב לילות ההולכים ומתקררים. אי נוחות קלה זו מונעת כניסה לבריכה. ומאידך, בגמר החורף, בסביבות חודש אפריל / פסח, ישנם ימים נעימים וחמימים אך הבריכה עדיין קרה מהחורף ומהלילות הקרירים. במקרה זה, אותה משאבת חום שאר מחממת את הבית, תוכל לחמם את הבריכה ובכך, להשליש את זמן השימוש בבריכה !! בנוסף, ישנן בריכות אשר מוצלות בחלקן ולעיתים בריכות כנ"ל, זקוקות לפיצוי חימום על פני כל השנה. ישנן בריכות שאר נעשה בהן שימוש גם בחורף, ואותם מחממים עי משאבות חום גם בחורף.

12. האם נכון לכבות את המערכת במהלך החורף?

אנו ממליצים, לחמם את הבית, בתנאי עבודה רציפה. גם אם לא נמצאים בבית על פני שעות רבות במהלך הבוקר והצהריים, הנכון הוא להחזיק את הבית חם ולא לגרום לבית להתקרר ולהתחמם לסירוגין. הדבר נכון שבעתיים כאשר ככל שהבית מבודד טוב יותר. במערכת חימום תת רצפתי, זמן החימום וזמן התקררות הבית בהתאמה – הינם ארוכים יחסית. כך שבמידה ונכבה בבוקר את המערכת, ייקח לבית (הסגור בד"כ) כמה שעות להתקרר ואז, נרצה אותו כבר בצהריים או אחר הצהריים – חמים שוב.

13. למה כדאי לי לבחור את כספי מערכות ולא אחרים? מה היתרון שלכם?

 • כספי מערכות חימום הינה חברה וותיקה ובעלת ניסיון מצטבר וידע מקצועי רב.
 • כספי מערכות, מקפידה על הגינות ויושר כלפי לקוחות, במהלך התכנון, ביצוע העבודה ולאחריה במתן שרות ואחזקה למערכת.
 • כספי מערכות, אינה פועלת עי קבלני משנה כאלו או אחרים. אנו מבצעים את כל העבודה, מההתחלה ועד סופה כולל תכנון, ביצוע, מעקב, הפעלה, הדרכה, מסירה ושרות לאחר מכן, על ידנו ובאופן אישי, כולל יחס והתייחסות אישית ומקצועית.
 • ניהול הקמת כל מערכת מבוצע על ידנו, מול מפקח / קבלן / בעל הבית, באופן אישי, כולל תאומים, תיעוד בצילום של כך שלב בבניה, תיעוד מסודר של כל החלטה, תשלום, שאלה וכו' , הקפדה מקצועית, הקפדה על עמידה בזמנים והקפדה על שירות איכותי ואמין לכל אורך הדרך.

14. האם חימום תת רצפתי בריא?

בחימום תת רצפתי, המבוסס על מים, יש אפס קרינה חשמלית ! החימום נע בטבעיות , מלמטה כלפי מעלה, ואינו מאולץ. החימום אינו מייבש את האויר אלא מחמם את האויר הקיים ללא הוצאת הלחות הקיימת בחלל האויר. עצם השהייה בבית / באזור מחומם הינה נוחה מאוד, נעימה ובריאה ! בריאה לגוף, לפרקים, לנשימה וגם.... לנשמה!!

מאמרים

לקריאה נוספת עיינו במאמרים:


גרסה חדשנית ועדכנית במשאבות חום מתוצרת CLIVET


חידוש: משאבות חום לייצור מים חמים לרחצה


התממשקות עם מערכת חשמל חכם / בית חכם

ניתן לשלב כיום בין מערכת החימום לבין מערכת בית חכם, בכמה רמות. הרמה הראשונה הינה שליטה ON/OFF על אזורי החימום. המשמעות היה פתיחה וסגירה מרחוק של אזורי החימום וקביעה, האם אזור מסויים עובד או כבוי. הרמה השנייה כוללת חיבור כרטיס אלקטרוני מיוחד כולל מתאם תקשורת לבית החכם. בדרך זו, ניתן לראות מכל מקום בעולם, מה הטמפרטורה הקיימת בכל אזור חימום, להחליט האם להרים או להוריד את דרישת הטמפרטורה ו / או האם להדליק או לכבות כל אזור חימום בבית, כולל בחימום בריכת שחייה.


חימום תת רצפתי - כספי מערכות חימום בע"מ | המסילה 18, נשר | office@caspi-co.com | טלפון: 072-3902719 | פקס: 04-8202949

לחץ כאן על מנת לחזור לראש העמוד
מפתחי
האתר
טלפון: 072-3902719