טלפון: 072-3902719
מייל: office@caspi-co.com
כספי מערכות חימום

יבואנית בלעדית בישראל למשאבות חום דגם אינוורטר מתוצרת
CLIVET - איטליה (עד 150 קילוואט)

אפליקציות חדשניות, חשובות וכדאיות לשליטה על משאבת החום ועל החימום התת רצפתי.

חימום בריכות שחייה

חימום בריכות שחייה

חימום בריכות שחייה פרטיות מהווה בדרך כלל תוספת למערכת הסקה הביתית, אם כי ניתן להקים מערכת נפרדת לחימום הבריכה (פרטית או ציבורית).

 • מקובל לחמם בריכות שחיה פרטיות לטמפרטורה של 28-30 מעלות צלזיוס
 • מקובל לחמם בריכות שחיה טיפוליות לטמפרטורה של 32-34 מעלות צלזיוס

חימום בריכות שחיה פרטיות נחלק לשני סוגים

 • חימום "הארכת עונה" (רוב המשתמשים...) בחודשי האביב והסתיו, (מרץ עד יוני, ספטמבר עד דצמבר) בהם טמפרטורת חוץ מתאימה לשימוש בבריכה, אך המים קרים מעט ופחות נעימים לשימוש. ללא יכולת חימום בריכות שחיה מתקצרת מאוד תקופת השימוש בה
 • חימום כל החורף - מאפשר שימוש באופן רצוף בבריכה וחימומה במשך כל השנה לטמפרטורה הרצויה

ישנם שתי חלופות לחימום בריכות שחייה

חימום ע"י מערכת הסקה מרכזית - מופעלת ע"י נפט סולר וגז

הידעת?

הימצאות במים חמימים כמו כל טיפול במים חמים הינם בריאים ביותר, שלא נדבר על שחייה - כספורט מהבריאים והמומלצים ביותר !

נעשה על ידי סחרור מי הבריכה דרך מחליף חום פלטות בו מתבצעת מסירת החום על ידי מים חמים ממערכת ההסקה. בקו החוזר של מי הבריכה טבול תרמוסטט אלקטרוני השולט על טמפרטורת מי הבריכה הנדרשת. התרמוסטט שומר את טמפרטורת מי הבריכה בדיוק של 0.1 מעלה צלזיוס. יתרונות שיטה זו הינם ביכולת חימום מהירה, לבריכה בכל גודל קיים ובכל טמפרטורת חוץ. מחובתנו לציין כי כיום, נכון ביותר לחמם את הבריכה ע"י משאבות חום לסוגיהן ולא ע"י סולר או גז. זאת ועוד, מערכות בבריכות קיימות – ניתן, רצוי ונכון לבצע הסבה למערכת החימום ע"י הוספת משאבות חום לחימום הבריכה. במקרים כאלו, הוצאת ההשקעה הינה מהירה מאוד בדרך כלל. את המערכת הישנה אנו משאירים כמערכת גיבוי בלבד. (למקרי תקלה או למקרי קיצון בלבד).

חימום ע"י משאבת חום - המופעלת באמצעות חשמל

משאבות חום לחימום בריכות שחיה פועלות על חשמל. השיטה מבוססת על ניצול אנרגיית סביבה ותרגומה לאנרגיית חום. (ראה קטגוריית משאבות חום). ישנן שתי אפשרויות / שיטות לחימום בריכה ע"י משאבת חום. שיטה אחת הינה באמצעות משאבות חום ייעודיות לחימום הבריכה. אילו משאבות חום המגיעות ישירות עם מחליף חום פנימי לחימום מי הבריכה והן יכולות לחמם רק את בריכת השחייה. כאמור – ייעודיות. השיטה השנייה נעשית באמצעות משאבות חום רגילות, אשר יכולות לחמם בית פרטי, מי צריכה או כל אפליקציה אחרת כולל בריכת שחייה. במקרה זה, אנו מוסיפים מחליף חום חיצוני בנוסף על משאבת החום ובו מתבצעת העברת החום ממשאבת החום אל מי הבריכה. חלופה זו מתאימה למערכות ביתיות כאשר מתבצע בבית חימום תת רצפתי (ראה חימום תת רצפתי) או ע"י רדיאטורים. בנוסף, מתבצע חימום הבריכה ע"י אותה משאבה. מקרה זה הינו ניצול משאבת חום קיימת כבר בבית. במיוחד לאותם משתמשים בחימום בעונות מעבר, בדרך כלל מספיקה אותה יחידת משאבת חום אשר מחממת את הבית – גם לחימום הבריכה בגמר החורף = בעונות המעבר.

יתרונות השיטה:

הידעת?

חימום בריכת שחייה משליש בד"כ את זמן השימוש בבריכה . בריכת שחייה מתחממת עי חום קרינה (קרינת השמש) וחום הסעה (העברת חום מהסביבה). לכן, בריכה תתחמם לטמפרטורה נוחה, רק אם אינה מוצלת ואינה מכוסה ורק אם חם בחוץ מספיק. בדרך כלל, זה קורה בכ 3-4 חודשים בלבד. בשאר, נזדקק למערכת חימום לבריכה....

 • עלויות חימום נמוכות הרבה יותר
 • אין צורך בחדרי הסקה
 • אין צורך בארובות, מיכלי דלק וצוברים
 • התקנה פשוטה יחסית
 • יכולת התקנה חיצונית לבית ולבריכה
 • אחזקה מינימלית
 • אין צורך בקירוי
 • מתאים לבריכות שחיה בכל גודל ונפח ניתן להרכיב כמה יחידות במקביל

חימום בריכות שחיה ע"י משאבת חום להסקה, מסוג אינוורטר (ולא ע"י משאבת חום ייעודית לחימום בריכות): ניתן לחמם בריכות שחייה ע"י משאבת חום להסקה אשר מחממת את מי הבריכה דרך מחליף חום ולא ישירות (כמו במשאבות החום הנ"ל). בדרך זו, ניתן עוד להתייעל מבחינה אנרגטית ע"י שימוש במשאבות חום מסוג אינוורטר.

כמו כן, בדרך זו ניתן לחמם בריכות שחייה גם כאשר בחוץ הטמפרטורה נמוכה מאפס מעלות !

כמו כן, ניתן להשתמש באותה משאבת חום לחימום אלמנטים שונים כגון בית במקביל, וכן, להשתמש למיזוג כאשר לא מחממים את הבריכה, בימי הקיץ. כמו כן, במשאבות אילו ניתן גם לקרר את בריכת השחייה.

כן כן, זה נשמע לכאורה מוזר אך מסתבר כי בריכות שחייה אשר נמצאות באזורים חמים ובמקומות בהם ישנה קרינה ישירה וחזקה, נוטה הבריכה להתחמם בקיץ עד כדי הגעה לטמפרטורות אשר אינן נעימות לשהייה וצינון במים. במקרה זה, ניתן להפעיל את משאבת החום גם לקירור הבריכה, בצורה מבוקרת. כאן חשוב להקפיד על פרטים מיוחדים הקשורים גם בקירור כגון כולל מיקום היחידה ואופן בידוד הצנרת.

גלריית חימום בריכות שחייה

CLIVET במקביל לחימום בית ובריכה חימום בית ובריכה. משגב דב 2 משאבות אינוורטר של קליווט לחימום בריכה

חימום תת רצפתי - כספי מערכות חימום בע"מ | המסילה 18, נשר | office@caspi-co.com | טלפון: 072-3902719 | פקס: 04-8202949

לחץ כאן על מנת לחזור לראש העמוד
מפתחי
האתר
טלפון: 072-3902719